Inga Liepiņa

Īsumā:

Esmu sertificēta mākslas terapeite (ārstniecības persona) ar specializāciju deju un kustību terapijā. Papildus esmu apguvsi un darbā pielietoju apzinātības metodes, shēmu terapijas somatiskās intervences un ACT (Acceptance and commitment therapy) metodes.

Deju un kustību terapiju esmu praktizējusi, vadot gan individuālas, gan grupu sesijas:

  • bērniem un pusaudžiem ar veģetatīvo distoniju, uzvedības traucējumiem VSIA BKUS Bērnu slimnīcas novietnē Gaiļezers psihiatrijas nodaļā;
  • pieaugušajiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem Valsts sociālā aprūpes centra Rīga filiālē Ezerkrasti un sociālā aprūpes centrā Atsaucība;
  • pieaugušajiem ar dažāda veida psihiskām saslimšanām Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā Veldre;
  • pieaugušajiem ar onkoloģiskām saslimšanām privātpraksē, Salaspils Dienas centrā personām ar funkcionāliem traucējumiem, psihosociālās rehabilitācijas nometnēs Spēka avots.

Jau vairāk nekā  piecus gadus deju un kustību terapijas sesijas piedāvāju privātpraksē.  Vadu gan individuālas, gan grupu sesijas latviešu, krievu un angļu valodā pieaugušajiem, senioriem, bērniem un pusaudžiem nonākušiem krīzes situācijās, ar dažādām psihiskām un somatiskām saslimšanām vai jebkuram klientam, kurš vēlas attīstīt savu radošumu un resursus ar sava ķermeņa un kustību palīdzību.

Vairāk par manu dzīves pieredzi un ceļu līdz deju un kustību terapijai

Esmu dzimusi 1980. gadā. Precējusies, man ir meita (13 gadi) un esmu bijusi līdzās vīra vēl divu bērnu tapšanai par pieaugušajiem. Savus resursus vislabprātāk atjaunoju pastaigās dabā, īsos un garos ceļojumos, sarunās ar draugiem, lasot grāmatas, skatoties kino un, protams, dejojot. Jau vairāk nekā septiņus gadus turpinu apmeklēt personīgo psihoterapiju.

Mākslas terapeita maģistra grādu veselības aprūpes jomā ar specializāciju deju un kustību terapijā ieguvu 2018. gadā Rīgas Stradiņa universitātē. Līdz tam mana profesionāla darbošanās bija saistīta ar citu sfēru. Vairāk nekā 20 gadus strādāju mārketinga un sabiedrisko attiecību jomā dažādas nozares uzņēmumos. Šobrīd turpinu savas zināšanas pielietot VSIA Jaunais Rīgas teātris. Tādēļ ārpus terapijas kabineta mani iespējams satikt arī teātrī.  Esmu pārliecināta, ka mana daudzpusīgā pieredze ļauj vēl labāk izprast un sniegt atbalstu klientam dažādās vajadzībās un dzīves situācijās.

Bet dzīve nesastāv tikai no darba un paralēli 2007. gadā manā ģimenē ienāca onkoloģiska saslimšana. Jau vairāk nekā padsmit gadus esot līdzās cilvēkam ar šo diagnozi, man ir iespēja pieredzēt, cik svarīgs ir psiholoģiskais atbalsts, kā emocionālais stāvoklis var veicināt vai kavēt ārstēšanās procesu. Pieredzētais lika arī pašai apstāties, apzināt savas vēlmes un atcerēties savus bērnības sapņus, kas bija saistīti ar deju. 

Deju un kustību terapija ļauj apvienot vēlmi sniegt atbalstu klientiem dažādās krīzes situācijās un piedzīvot ķermeņa un kustības spēku. Pieredzētais gan personiskajā dzīvē, gan darbā ar klientiem ik dienu apliecina ķermeņa un prāta savstarpējo mijiedarbību. Mēs daudz atbildes meklējam ārpusē, bet deju un kustību terapija var palīdzēt tās atrast savā ķermenī. Vairāk par deju un kustību terapiju lasi šeit. 

Kontaktinformācija

Tālruņa Nr.: +371 29143631 (ja es neatbildu, noteikti atzvanīšu, bet droši varat sūtīt arī īsziņu vai ziņu Whatsapp)
E-pasts: ingaliepina80@gmail.com